Identify Genuine Leather
راه های تشخیص چرم طبیعی

در حقیقت یادگیری راه های تشخیص چرم طبیعی اگر می خواهید محصولی را برای سال ها با همان زیبایی و کیفیت اولیه در اختیار داشته باشید،ضروری می باشد.چرم یکی از قدیمی ترین و اصلی ترین مواد اولیه برای تولید کیف‌، کفش و کت محسوب می شود. انسانها، سالیان درازی است که به خاطر نرمی، دوام و کیفیت چرم، از آن برای پوشش خود استفاده می کنند.

فروشگاه کیف و کفش هخامنش

تشخیص چرم طبیعی
تشخیص چرم طبیعی

تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی:

اولین توصیه این است که سعی کنید چرم را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید چون این روزها چرم های وارداتی و بی کیفیت خیلی زیاد شده اند حتی به بعضی از آنها اسانس چرم زده اند و کاملا بوی چرم را می دهند بنابراین نمی توان از روی بو، چرم طبیعی را تشخیص داد. 

یکی از راه های تشخیص چرم طبیعی میتواند ساختار نامنظم (به اصطلاح) دانه های چرم باشد،که در چرم های مصنوعی این دانه ها به صورت منظم میباشد.

برای تشخیص چرم طبیعی نکنه قابل توجه اینه که در برابر حرارت نیمسوز و بوی آن شبیه موی سوخته است ، اما چرم مصنوعی در برابر حرارت می سوزد و بوی پلاستیک می دهد.

• این آزمون بهتر است تحت شرایطی انجام گیرد. یک قسمت از محصول را که خارج از دید است مثلا قسمت پشت لباس را انتخاب کرده و برای 10 تا 15 ثانیه زیر شعله ی کوچکی نگه دارید.

• زمانی که چرم طبیعی را زیر نور بگیرید به صورت یکدست نور را منعکس نمی کند و بعضی جاهای چرم مات و بعضی جاها براق به نظر می رسد.

• چرم طبیعی دارای بوی خاص خودش است که محصولات اصلی از طریق این بو قابل شناسایی هستند. اما هر گردی که گردو نیست، بازهم احتمال ساخت عطرهای مصنوعی برای بودار کردن چرم های مصنوعی وجود دارد.

داشتن برچسب چرم مصنوعی :

اگر محصول برچسبی تحت عنوان “چرم دست ساز” داشت، قطعا چرم مصنوعی است.

• پوشش پشت چرم را که نگاه کنید متوجه مصنوعی بودن آن می شوید زیرا پشت چرم های مصنوعی نخ های رشته ای و توری دارد در حالیکه پشت چرم های طبیعی پرزی است.

• چرم طبیعی نرم و دارای انعطاف است در حالی که چرم مصنوعی پلاستیکی و خشک تر است و شما با لمس کردن میتوانید چرم طبیعی را از مصنوعی تشخیص دهید. چرم واقعی مانند پوست اگر تحت فشار قرار گیرد چین و چروک می خورد ولی چرم مصنوعی فقط زیر فشار انگشت شما فرو می رود و شکل و استحکام خود را حفظ می کند.

اشتراک گذاری