راهنمای خرید کفش زمستانه

راحتی کفش

راحتی کفش حتی بر کیفیت و امنیت آن ارجح است. برای درک این جمله کافی ست برای یک بار انگشت پایتان در کفش آزرده شده باشد. معمولا همه بر این باوریم که گرم ماندن پا در هوای سرد، مایه گرمی تمام بدن است پس اگر به فکر پوشیدن جوراب های ضخیم هستید بهتر است سایز «کفش مناسب برف» را یک شماره بزرگتر انتخاب کنید. هنگام امتحان کردن کفش در فروشگاه به آستری داخل آن هم دقت کنید که لیز نباشد و باعث نشود سر بخورید.

برای اندازه گیری سایز کفش خود میتوانید مقاله راهنمای خرید کفش را در وب سایت هخامنش 4020 بخوانید .

کفی کفش

کف کفشی که قرار است در لغزندگی زمین های پربرف شما را هدایت کند باید چند ویژگی مهم داشته باشد:

1.عاج های عمیق داشته باشد.

2.دارای لژهای اصطکاکی باشد.

3.امکان نصب کرامپون داشته باشد.

4.ضربه گیر باشد.

جنس کفش

جنس چرم طبیعی یا مصنوعی هم می تواند متریال اصلی باشد که در این صورت دست شما در انتخاب طرح و رنگ بسیار باز است. توجه کنید که جنس چرم و جیر هم کلاسیک است و هم مدرن و از مد نمی رود. ضدآب هم هست. و در صورت گلی شدن خیلی راحت با یک دستمال نمدار برق می افتد.

برای شناسایی چرم طبیعی میتوانید مقاله مرتبط را در وب سایت هخامنش4020 دنبال کنید .

کفش های تولید شده از پارچه گورتکس و سیمپاتکس مقاومت بسیار خوبی در سرما دارند و برای سفرهای کوتاه مناسب هستند.

اما بهترین و حرفه ای ترین جنس کفش های زمستانی فوم است. کفش های فومی که بیشتر مورد توجه کوهنوردان و ورزشکاران است از به روز ترین نوع پاپوش های زمستانی است تا جایی که می شود آنها را پوشید و آسوده خاطر با آن ها روی برف و یخ دوید.

فریم کفش

فریم همان فرم کفش است. هنگام خرید کفش مردانه دقت کنید که کفشی که بیضی شکل است چون سطح مقطع بزرگتری دارد شما را به حالت شناور روی برف نگه می دارد و از فرو رفتن شما در آن جلوگیری می کند. اگر وزن شما سنگین باشد یا برف، سبک و خشک باشد که خیلی زود فضای زیر پای شما خالی شود، باید از فریم های بزرگتر کفش مخصوص برف استفاده کنید.

ضد آب بودن کفش

برای در امان ماندن پاهای عزیزتان در زمستان حتما باید کفش ضدآب داشته باشید. در غیر این صورت باران به داخل کفش نفوذ می کند و با سرد شدن پاها، تمام بدنتان از سرما به لرزه درمی آید. در هوای برفی هم شاید به نظر برسد ضدآب بودن کفش ضروری نیست اما ظهر که درحال بازگشت از محل کار هستید، نور خورشید برف ها را آب کرده و همه جا خیس و گِلی است. یکی از مدل نیم های مناسب ما، نیم بوت قهوه ای مردانه است که قیمت های خیلی خوبی دارد.

وزن کفش

وزن از جنبه های مهم هر وسیله ای است. از شلوار تا کوله پشتی و حتی کفش. گرچه پاپوش های زمستانی در وزن های بسیار کم تولید می شوند؛ اما باز هم در هنگام خرید کفش زمستانی وزن را در نظر بگیرید. معمولا استانداردترین کفش های مناسب برف که از جنس فوم هستند زیر 5 پوند وزن دارند.

انواع کفش زمستانی زنانه

برندها همیشه سلیقه بانوان را در نظر می گیرند. در میان کفش های اسپرت زمستانی گاهی مدل های مشترکی برای زن و مرد به چشم می خورد؛ اما چه یک زن ورزشکار باشید چه قصد یک سفر کوتاه به منطقه سردسیر داشته باشید حق انتخاب شما بسیار محترم شمرده شده است. در ادامه راهنمای خرید نیم بوت و سایر مدل های زنانه را می خوانیم.

بوت زنانه

در فصل پاییز و زمستان حتی اگر برف نبارد، سرما آزاردهنده است. پس اگر در چنین شرایطی خانم های جوان را دیدید که بوت پوشیده اند تعجب نکنید. در واقع آنها با هوشیاری انتخاب امن تری کرده اند چون اگر چند روز بعد زمین سفیدپوش شود کفش زنانه خودرا می پوشند و با آسودگی از طبیعت سرد لذت می برند. زیبایی بوت بلند و ساقدار بر کسی پوشیده نیست به ویژه اگر در رنگ های گرم و متضاد با سفید باشند برای عکاسی هم بسیار عالی است. بوت چرم، بوت ورنی، بوت پاشنه بلند و بوت لژدار تنها چند جنس و طرح این سبک از «کفش زمستانی» است. توجه داشته باشید که اگر ساق پای درشتی دارید بهتر است از بوت کوتاه استفاده کنید تا زیبایی ظاهری شما دوچندان شود

نیم بوت زنانه

نیم بوت نسبت به بوت، ساق کوتاه تری دارد. اگر سهولت به پا کردن و درآوردن کفش برایتان مهم است بهتر است خرید نیم بوت را انتخاب کنید. نیم بوت خیلی راحت با استایل های مختلف ست می شود. نیم بوت های جورابی با دامنی که تا ساق پای شما می  رسد یک تیپ به روز محسوب می شود. نیم بوت پاشنه دار برای پوشیدن در برف ایده آل نیست. نیم بوت کوتاه برخلاف نوع بلندش برای دانشگاه و محیط های رسمی هم کاملا مناسب است. پوشیدن نیم بوت جورابدار با رنگ مناسب هم شما را گل اندام تر نشان می دهد.

چکمه جورابی زنانه

شاید فانتزی ترین مدل کفش فصل سرما همین چکمه های جورابی باشند. گاهی این سبک شبیه شلوار است و کاملا پاها را می پوشاند. ما منکر زیبایی خارق العاده این مدل نیستیم؛ اما به هیچ وجه پوشیدن آنها را در برف توصیه نمی کنیم چون غالبا پاشنه دار و مناسب مهمانی های شبانه اند.

اسنیکرز زنانه

اسنیکرز از راحت ترین و سبک ترین کفش های زمستانه است که طرفدارهای خودش را دارد. این سبک از کفش مناسب برف در فصل های دیگر هم قابل استفاده است. بهتر است به همراه اسنیکرزهای خود جوراب نخی هم بپوشید تا از رشد قارچ در ناحیه پا و انگشت ها جلوگیری کنید.

کفش کوهنوردی زنانه

با توجه به کمتر بودن وزن خانم ها نسبت به آقایان و نیز ظرافت پای زنانه، کفش مناسب کوهنوردی برای آنها با فریم و شناورهای باریک تری ساخته می شود. استفاده از فریم کوچکتر، سرعت راه رفتن را بالا می برد.